II edycja ogólnopolskiego konkursu „20 spojrzeń na…”

Ogólnopolski konkurs „20 spojrzeń na Claude’a Debussy’ego” zorganizowano w siedzibie ASM II st.

22 marca 2018 r., z uwagi na 100. rocznicę śmierci francuskiego twórcy. Do pierwszego, pisemnego etapu przystąpiło dwudziestu zawodników dziewięciu szkół muzycznych II stopnia z całego kraju. Do etapu drugiego, ustnego (finału) awansowało sześciu najlepszych zawodników, a wybór laureatów został dokonany na podstawie sumy punktów w obu etapach.

WYNIKI KONKURSU

I nagroda ex aequo:

• Wioletta KOŁACZ, uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie. Przygotowanie: dr Dorota Susuł.
  • Natalia WŁODARCZYK, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie. Przygotowanie: mgr Katarzyna Broj.

II nagroda:

• Jan NIEZGODA, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie. Przygotowanie: mgr Barbara Tajchman.

III nagroda ex aequo:

• Michał SERWIN, uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej. Przygotowanie: mgr Gabriela Tracz.
  • Anna STOLARCZYK, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Przygotowanie: mgr Aleksandra Wilde.

Wyróżnienie:

• Zofia KOZŁOWSKA, uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie. Przygotowanie: mgr Katarzyna Kondratowicz-Matoga.

Gratulujemy laureatom i ich pedagogom!!!

W każdym etapie zadaniem uczestnika było rozpoznanie krótkich przykładów muzycznych i odpowiedź na zestaw pytań dotyczących życia i twórczości kompozytora. W przerwie zorganizowano koncert utworów fortepianowych Debussy’ego w wykonaniu nauczycieli naszej szkoły oraz pokaz audiowizualny baletu „Gry”.

Więcej informacji dotyczących konkursu (skład jury, wykaz szkół biorących udział w konkursie, wrażenia uczestników, galerię zdjęć i regulamin) znajdą Państwo na OSOBNEJ STRONIE.